2014 - Teutonia tonie w śniegu

V-Świat się wydludnia. Od kilku lat w Dreamlandzie i w Sarmacji ludzie opuszczają tętniące niegdyś życiem miasta, pozostawiając opustoszałe domy. Niemal wszystkie fabryki, huty i kopalnie zostały zamknięte. Może właśnie z tego powodu klimat stawał stawał się coraz mniej przyjazy, aż w końcu oszalał? Prądy morskie zmieniły swoje trasy, a w niektóre rejony v-świata powrócił pradawny, przedinternetowy chłód.

W tym roku (łagodna zwykle) zima w Teutonii wcale się nie skończyła, a wręcz przeciwnie - z początkiem kwietnia przybrała na sile. Oba archipelagi teutońskich wysp, położonych między Dreamlandem a Sarmacją, utonęły w śniegu. W połowie kwietnia wiele zatok w Nowej Teutonii oraz cieśnina między Teuzenią (główną wyspą starej Teutonii) a Naservią kompletnie zamarzły. Życie w Królestwie niemal całkowicie zamarło, tylko położona na południu Loardia nie została dotknięta przez kataklizm.

» Wpis w pamiętniku Regenta z 1 czerwca AD 2014.

Kontekst historyczny: Schyłek "unii personalnej" między dwiema podupadającymi prowincjami; próba zawarcia Umowy o przyjaźni i współpracy Sclavińsko-Teutońskiej.

Przydatne informacje i odnośniki

Informacje

  • 01-08-2021
  • 6579 dzień istnienia Teutonii
  • Profil Teutonii w DSG: P00002