Wprowadzenie i poradnik

Hej! Wędrowcze! Zatrzymaj się, gdy Cię prosi starzec! Skoro zawędrował‚eś już na Teutoń„skie ziemie, pewnikiem czujesz się nieco zagubiony wśród tylu rozmaitości jakie oferuje ta kraina. I ja się tak czuł‚em kiedy po raz pierwszy zajrzał‚em w te strony, a kiedy to był‚o... No! Ale wracając do... co ja tam chciał‚em... no tak... A zatem! Jako przyszł‚y Teutoń„czyk zamiast konfudować‡ się, skorzystaj z kilku rad poczciwego starca:

Nigdy nie idź, nie wiedząc gdzie idziesz!

Bowiem będziesz wtedy szedł‚ w ciemno i nie stanie się wtedy nic dobrego. Zupeł‚nie jak z tym Gelloń„czykem co szedł‚ radośnie i wł‚adował‚ się prosto na patrol Bojówek Teutoń„skich ? zdecydowanie mniej radosnych! Oj, solidnie go wówczas poturbowali... Jeżeli nie czytał‚eś jeszcze o Teutonii ? zrób to, a zapewniam wiele ciekawych rzeczy możesz wyczytać‡. Tak się skł‚ada że mam tu kopię Manifestu z autografem Króla! A to, że poplamiony to wcale nie znaczy że gorszy. O! I przewodnik turystyczny jeszcze weź!

Nie bądź anonimowy!

To się nei godzi! Jak dalej będziesz robił‚ takie kwaśne miny to Cię wezmą za kuzyna Kościń„skiego, z TYCH Kościń„skich. A wtedy to, fiu fiu... kiepsko możesz wyglądać‡. Przedstaw się czym prędzej! Na forum z pewnością poznasz wielu ludzi podobnie myślących i zapatrujących się na sprawy ostatecznego rozwiązania kwestii gelloń„skiej. W kupie sił‚a, jak to mawiają!

Nie mieszkaj pod mostem!

To, że tak wyglądam wcale nie oznacza żem bezdomny jest! Udaj się do Naczelnika jednej z miejscowości, on z pewnością pomoże Ci w postawieniu pierwszych kroków i znalezieniu odpowiedniego dla Ciebie lokum.

Nie marnuj swojego potencjał‚u!

The Dark Side of the Force... Tfu! Nie ta kwestia... PRACUJ! Teutonia to potęga zbudowana pracą naszych rąk i umysł‚ów. Jest jeszcze wiele do zrobienia, a znacznie więcej do zyskania! Zasięgnij języka, z pewnością pomoże Ci naczelnik miejscowości, jak mnie kiedyś gdy był‚em mł‚ody... A także wielu innych życzliwych Ci Teutoń„czyków z pewnością sprawi że twa kieszeń„ nie pozostanie pusta. Pamiętaj tylko, żeby porządnie pilnować‡ sakiewki, jeśli w pobliżu czają się gelloń„scy turyści.

Broń„ Teutonizmu!

Nie pozwól troglodytom deptać‡ tego, co Teutoń„skie! Bij Gellona! Czujność‡ wobec wrogów Narodu jest naszym powoł‚aniem i obowiązkiem! Powiadam Ci Wędrowcze... gdy był‚em jeszcze dzieciakiem, mój dziadek wziął‚ mnie ze sobą i pokazał‚ jak należy wroga lać‡! Poczuł‚em wówczas prawdziwą moc, drzemiącą w Narodzie. Na Teutoń„czyków nie ma mocnych, zapamiętaj to sobie dobrze!

Bądz aktywny!

Nie licząc godzin i lat, nie licząc zysków ni strat! Oj zebrał‚o mi się na śpiew, pamiętaj jeno że aktywność‡ to podstawowa cecha każdego Teutoń„czyka. Obdarowano nas mnogo, ale jeszcze więcej będą od nas wymagać‡, dlatego musimy sprostać‡ wyzwaniu! Nawet ja mimo tylu lat na karku wciąż sobie siedzę na tej ł‚aweczce i użeram się z mł‚odzieniaszkami... aż mi w gardle zaschł‚o. Masz może liberta? Na Zakonnika? Oj, napił‚bym się...

Spisane w Zielnyborze przez JKW Michaela von Liechtensteina, dwudziestego ósmego lipca roku wandnego dwa tysiące dziewiątego.

Zobacz też szczegółowy podadnik na forum!

Przydatne informacje i odnośniki

Informacje

  • 01-08-2021
  • 6579 dzień istnienia Teutonii
  • Profil Teutonii w DSG: P00002